Příliš se ti mastí vlasy?

Máš pocit, že se ti vlasy zamastí, sotva se na ně zle podíváš? 

Proč se vlasy mastí?

S maštěním vlasů to není tak jednoduché. Ještě předtím, než si řekneme, jaká kosmetika je vhodná na tvůj problém potřebuješ pochopit jak pokožka vlasů funguje.

Maz je prostředek, kterým tvé tělo chrání a vyživuje pokožku a vlasy. Tvoří takzvaný hydrolipidový ochranný film na pokožce a je tím nejlepším výživným sérem pro tvé vlasy. 

Co ale když se ho tvoří příliš? Může to mít několik důvodů: špatně zvolená či dráždivá kosmetika, špatná technika mytí a péče o vlasy (například fénování příliš horkým vzduchem nebo špatná teplota vody při mytí), nebo to může být ukazatelem nějakého vnitřního problému - potravinové alergie, rozhozených hormonů a tak dále. 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Krásné vlasy stojí na třech pilířích

Přírodní kosmetika

Kosmetika je džungle, ve které se vyzná málokdo. Většina šamponů se tváří jako hair friendly a eco, ale složení je plné látek, které kradou tvým vlasům život. Navíc stejně důležité jako CO používáš je to JAK to používáš. Vítejte na komentované prohlídce!

Práce se stresem

Nemusíš odejít ze školy nebo práce a jet meditovat do ašrámu, aby ti nevypadaly vlasy při zkouškovém nebo při uzávěrce. Psychosomatika ovlivňuje veškeré pochody v těle, ale ty se můžeš naučit ovládat své emoce a to dřív, než stresem vypelicháš.

Kvalitní výživa

Péče o vlasy začíná vevnitř.  Strava ovlivňuje tvé fyzické zdraví, náladu i kvalitu vlasů. Pestrý jídelníček plný živin dodá tělu vitamíny, minerály a podpoří tvorbu serotoninu - hormonu štěstí! Takže jsme zpátky u toho, že se budeš cítit prostě božsky.

Šampony pro mastné vlasy

Při výběru šamponu je dobré odpovědět si na otázku, jestli se ti mastí pokožka i jinde na těle (například na obličeji) nebo jen ve vlasové části. Pokud je to jen ve vlasové části, je možné, že je tvá pokožka podrážděná a pak doporučuji vybírat v této sekci.

Kondiciónéry

Ikdyž se můžeš bát, že kondicionér tvoje vlasy zbytečně zamastí, vlas je potřeba uzavřít a uhladit, aby se nezačal třepit a lámat. Tyto kondicionéry tuto práci zastanou bez zatížení vlasů. 

Masky

Vlasy se často můžou mastit, protože jim ironicky chybí přirozená hydratace. Pokud jim dodáš výživu pomocí masky, pomůžeš jim zesílit. 

Další péče

Nezapomínej na ochranu a extra péči, kterou můžeš svým krásným vlasům dopřát. Ať už potřebuješ pomoc při rozčesávání, ochranu před fénováním nebo osvěžit pokožku. 

Výživové doplňky

Ke zdraví vlasů je důležité přistupovat komplexně. Podpoř své tělo těmito přírodními prostředky, pomůžou ti cítit se lépe, což se zásadně projeví na tvých vlasech.

Chceš více informací?

Zapoj se do 14denní výzvy!

Správná kosmetika je určitě velice důležitá. 

Nicméně ani ten nejlepší produkt tvé vlasy nespasí, pokud ho budeš používat špatně.

Proto jsem vytvořila tuto 14denní výzvu, ve které se naučíš jak o své vlasy správně pečovat, vyvrátím nejčastější mýty ve vlasové péči, předám ti techniky, jak pracovat se stresem, abys v dnešní době nezplešatěla a dozvíš se, jak podpořit růst vlasů zevnitř.

Tak abys konečně měla krásné, zdravé vlasy a sebevědomí, jaké si přeješ.

Chceš vědět víc?

Kurzy komplexní péče

Správná kosmetika je určitě velice důležitá. Je nezbytné, aby produkty ve tvé koupelně byly bezpečné, nedráždivé a účinné. Neméně důležité je i to, abys zvolila správné produkty pro svou pokožku a vlasy, k tomu je tato sekce. 

Nicméně ani ten nejlepší produkt tvé vlasy nespasí, pokud ho budeš používat špatně, pokud nebudeš mít vyváženou stravu a pokud se budeš stresovat. Proto jsem vytvořila vzdělávací programy, ve kterých se naučíš jak o své vlasy pečovat, jak pracovat se stresem a uvolňovat svou mysl i tělo, jak podpořit růst vlasů zevnitř a jak si vybudovat sebevědomí a stát se tak tou krásnou okouzlující ženou, kterou každá chceme být a věříme, že krásná hříva nám to zajistí. 

14denní Divoká výzva

Nauč se základy správné péče o vlasy a pokožku a udělej revoluci ve zdraví a kráse tvé hřívy!
Pronikni do vědy skryté v lahvičkách a vyznej se v kosmetice.
Zajímá tě konkrétní téma? Zúčastni se přednášky a odnes si informace i praktické kroky v péči o vlasy.